5 nawyków sportowców, które pomagają w biznesie – wygraj i Ty

0
255
sportowiec-biznes-konsekwencja-determinacja

Jak to jest, że sportowcy często doskonale odnajdują się w biznesie. Szybko awansują osiągając szczytu rozwoju osobistego lub otwierają firmy odnoszące sukcesy. Jest to prawidłowość, która potwierdza się u wielu osób, często niezależnie od skali sukcesów osiąganych w sporcie wyczynowym. Gdzie tkwi ich sukces?

Koncentracja na celu

Każdy sportowiec ćwiczy, by osiągnąć określony cel, zwycięski mecz lub wygraną w zawodach. Sportowiec potrafi koncentrować swoją uwagę na celu i dążyć do niego ze wszystkich sił. To cechy niezbędne w zawodowym sukcesie, szczególnie kiedy nasze wysiłki są niejednokrotnie rozpraszane. W praktyce nasza efektywność jest zawsze wyższa, gdy wykonujemy jedno zadanie. A nasza fizjologia działa tak, że powrót do przerwanej pracy wymaga od nas ponownego skupienia i wejścia w rytm, co oznacza stratę czasu i energii. Zatem jeżeli to tylko możliwie koncentruj się na celu i planuj swoją pracę tak, by nie przerywać jej z byle powodu.

Umiejętność pracy w stresie

Stres jest nierozłącznym elementem rywalizacji, która jest z założenia podstawowym elementem sportu. Obcując z nim na co dzień potrafimy go niejako oswoić i wykorzystać jego motywującą moc. Szukaj dodatkowych zasobów energii w stresie towarzyszącym goniącym Cię terminom i zadaniom. Trening w tym zakresie z pewnością poprawi Twoją efektywność, a ponad przeciętne wyniki dadzą wiele satysfakcji. Nie daj się obezwładnić stresem, zauważ, że jedynie nieliczni sportowcy świetni na treningach, przegrywają w prawdziwej rywalizacji.

 Systematyczność i ciężka praca

Nic tak nie uczy pokory jak powolne postępy wynikające z ograniczeń własnego ciała. Uprawianie sportu na wysokim poziomie zawsze wiąże się z systematycznością i ciężką pracą. Młodzi sportowcy łączą szkołę z treningami. Starsi poddani są rygorom trybu życia i odżywiania. Wszystkie te elementy wpływają pozytywnie na umiejętność systematycznej pracy nad sobą. Zatem, gdy zastanawiasz się, czy dziś będzie w stanie posiedzieć 30 min. nad angielskim przypomnij sobie systematyczność, jaka jest konieczna w osiągnięciu sukcesu na igrzyskach olimpijskich. Twoje lenistwo to nic w porównaniu z katorżniczym treningiem, dasz radę.

Przygotowanie

Sukces wymaga przygotowania. Sportowiec trenuje na długo przed zawodami i nigdy nie podchodzi do rywalizacji nieprzygotowany. Odniesienie sukcesu zawodowego zawsze powinno być poprzedzone należytym przygotowaniem. Jeśli idziesz na rozmowę o pracę, poczytaj o pracodawcy. Poznaj branżę i poszukaj informacji, które pozwolą Ci zabłysnąć. Jeśli planujesz planujesz rozwój firmy o kolejne rynki lub produkty, wykonaj stosowny research, bo brak przygotowania to najczęstsza przyczyna porażek biznesowych. Ryzyko biznesowe rośnie jeśli nie znasz lokalnego rynku, konkurencji, trendów rynkowych i potrzeb klientów. W internetowym świecie informacja jest łatwa do zdobycia. Wystarczy, że się po nią schylisz.

Być o 0,01 s lepszym

Wszyscy pamiętają zwycięzców, ale prawie nikt nie pamięta drugiego na podium. Dlatego sportowiec za wszelką cenę dąży do pozycji lidera i niemal zawsze zapytany o kolejne miejsca na podium, odpowie z nutą goryczy o swym zadowoleniu. Konsekwentne dążenie do bycia najlepszym zdecydowanie popłaca w pracy. Głód sukcesu dodaje bowiem sił i energii do działania. Jednocześnie podnosi wysoko poprzeczkę, dzięki czemu możesz pokonać konkurencję. Wyzwól ten głód i zwyciężaj!