Polanica-Zdrój – noclegi, apartamenty w górach i TOP 3 atrakcji miejscowości

Polanica-Zdrój noclegi – widok na rzekę Bystrzyca Dusznicka w Polanicy-Zdroju

Szukasz atrakcyjnego miejsca na noclegi? Polanica-Zdrój to miasto położone na granicy Gór Stołowych, Gór Bystrzyckich oraz Kotliny Kłodzkiej. Jest ono bardzo popularne wśród turystów – mają na to wpływ m.in. status uzdrowiska, piękna okolica zachęcająca do aktywnego wypoczynku oraz komfortowe apartamenty. Polanica-Zdrój sprawdzi się zarówno jako miejsce na kilkudniowy urlop, jak i na dłuższe wakacje – oto jej trzy największe walory turystyczne!

Polanica-Zdrój – noclegi dla miłośników polskich gór

Polanica-Zdrój położona jest na pograniczu Kotliny Kłodzkiej, Gór Stołowych oraz Gór Bystrzyckich. W jej najbliższej okolicy znajdują się szczyty Wolarza (850 m n.p.m.) oraz Kamienna Góra (704 m n.p.m.). Przez centrum miasta przepływa natomiast Bystrzyca Dusznicka. Jest ono z trzech stron otoczone lasami – świerkowymi, bukowymi, rzadziej sosnowymi. To naprawdę malowniczy zakątek, przyciągający turystów o każdej porze roku.

Ogromnym atutem miasta są także komfortowe, nowoczesne apartamenty Polanica-Zdrój. Miasto to nie ustępuje pod tym względem większym górskim kurortom. W takich apartamentach jak Polanica Residence można odpocząć w doskonałych warunkach.

A jakie atrakcje czekają na osoby decydujące się na noclegi w górach właśnie w Polanicy-Zdroju? Podpowiadamy!

Polanica-Zdrój – apartamenty w mieście wód leczniczych

Jedną z najliczniejszych grup osób, które decydują się na nocowanie w Polanicy-Zdroju, są bez wątpienia kuracjusze. Jak już wspomniano, miasto ma status uzdrowiska, a to dzięki źródłom wód leczniczych i mineralnych, wykorzystywanych w terapiach m.in. chorób o podłożu kardiologicznym oraz gastrologicznym.

Już w dokumentach pochodzących z XVII w. znaleźć można informacje, że okolice obecnej Polanicy-Zdroju chętnie odwiedzały osoby zarówno chore, jak i zdrowe, doceniające „doskonały smak” tutejszych wód. Najcenniejsza pod względem zdrowotnym jest woda Wielka Pieniawa, pozyskiwana ze źródła o tej samej nazwie, zaś najlepiej znana w całej Polsce – butelkowana Staropolanka.

Polanica – noclegi niedaleko parku Zdrojowego

Wody lecznicze to niejedyny atut, jakim pochwalić się może Polanica. Noclegi w tej dolnośląskiej miejscowości warto wykorzystać na wizytę m.in. w parku Zdrojowym. Został on założony w 1906 r. Ze względu na walory przyrodnicze oraz wyjątkowy charakter – w 1991 r. wpisano go do rejestru zabytków, a w latach 2010-2011 przeszedł gruntowną modernizację.

Znajdują się tam imponująca spacerowa promenada, pijalnia wód mineralnych, altana z ujęciem kolejnej wody, Skupina Różaneczników (będąca pomnikiem przyrody) o powierzchni 0,4 ha, szachownica z dużymi figurami, ścieżki edukacji ekologicznej oraz wiele innych ładnych zakątków. Można tam spędzić naprawdę długie godziny!

Polanica – apartamenty w górach dla aktywnych!

Apartamenty w górach w Polanicy-Zdroju wynajmują nie tylko osoby, które chcą zadbać o zdrowie lub spokojnie spacerować po parku. W mieście znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura sportowa. Można tam znaleźć basen, tor saneczkowy, boiska do gier zespołowych, korty tenisowe oraz stadninę koni. Okolica Polanicy-Zdroju jest natomiast idealna do pieszych wycieczek. Ze szczytu Piekielnej Góry można podziwiać piękną panoramę Gór Bardzkich, chętnie wybierana przez turystów jest tzw. droga Stanisława, ciekawym pomysłem na wycieczkę jest także Kamienna Góra.

Źródła wód leczniczych, liczne trasy spacerowe, wyjątkowy park Zdrojowy, komfortowe apartamenty – Polanica-Zdrój to miasto, w którym można spędzić naprawdę udany urlop!